Wczytuję dane...
Garnki do zadań specjalnych, które warto mieć w swojej kuchni

Garnki do zadań specjalnych, które warto mieć w swojej kuchni

W każdej kuchni powinien znaleźć się komplet dobrych garnków. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje tych produktów, dlatego wybór najlepszych stanowi nie lada wyzwanie. Na rynku można znaleźć garnki różniące się między sobą rozmiarami, materiałami wykonania oraz przeznaczeniem. Jeśli chcesz dowiedzieć się, które cieszą się najlepszymi opiniami i pragniesz poznać ich rodzaje, kontynuuj czytanie naszego artykułu.

Jakie są rodzaje garnków? Podział ze względu na materiał wykonania

Szukasz wytrzymałych garnków do swojej kuchni? Zastanawiasz się, które z nich muszą znaleźć się w wyposażeniu? Na początku zastanów się, jaką kwotę jesteś w stanie na nie przeznaczyć i jakie cechy muszą posiadać, aby spełniały Twoje oczekiwania. Następnie przejdź do dalszej części artykułu.

Garnki ze stali nierdzewnej

Garnki stalowe cieszą się największą popularnością. Wynika to z ich trwałości i niewielkiej ceny. Ponadto nie odkształcają się pod wpływem wysokiej temperatury, nie zmieniają smaku potraw i nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji. Przyrządzanie dań w garnkach ze stali nierdzewnej jest w pełni bezpieczne i nie wpływa niekorzystnie na ludzki organizm. Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić garnki ze stali, sprawdź naszą ofertę. Garnki aluminiowe, podobnie jak stalowe, cieszą się dużym uznaniem. Mają one sporo zalet, dzięki czemu są chętnie kupowane przez miliony klientów. Ich atutem jest nie tylko elegancki wygląd, ale również fakt, iż przewodzą ciepło. Należy jednak pamiętać, że w garnkach z aluminium nie można przygotowywać wszystkich dań. Zakazane jest gotowanie w nich kwaśnych potraw m.in. kapuśniaku, żurku i bigosu. Wynika to z faktu, iż podczas przyrządzania tych dań w aluminium wydzielają się niebezpieczne związki, szkodzące układowi neurologicznemu.

Garnki żeliwne

Garnki żeliwne nie są tak popularne, jak modele stalowe i aluminiowe, lecz nie oznacza to, że nie są warte zakupu. Produkty z żeliwa są niemal niezniszczalne. Nie szkodzą im uderzenia, zarysowania ani upadki. Zakup garnka żeliwnego to inwestycja na długie lata. Można w nich gotować, smażyć, zapiekać i dusić.  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Garnki ze szkła

Garnki ze szkła żaroodpornego nie cieszą się zbyt dużą popularnością, ponieważ są bardzo kruche. Wystarczy lekkie uderzenie, aby doprowadzić do ich uszczerbienia. Czy można zatem jednoznacznie stwierdzić, iż zakup garnka szklanego jest nieopłacalny? Absolutnie nie! Garnki wykonane z tego materiału nie są tak wytrzymałe, jak modele z żeliwa, lecz mają inne zalety. Przede wszystkim posiadają właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Ponadto nie wydzielają żadnych szkodliwych związków i nie przechodzą aromatem potraw. Warto dodać również, że szkło jest łatwe do utrzymania w czystości, a garnki z niego wykonane nie są szczególnie drogie.

Typy garnków - podział ze względu na powłoki

Garnki dzieli się nie tylko ze względu na materiał wykonania, ale również rodzaj powłoki. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze typy.

Garnki emaliowane

Garnki z powłoką emaliową były bardzo popularne kilkadziesiąt lat temu. Można było je spotkać niemal w każdym domu. Obecnie znów wracają do łask. Użytkownicy doceniają je za właściwości antybakteryjne i antyalergiczne. Warto dodać, że garnki emaliowane nie zmieniają smaku potraw i nie wchodzą w reakcję z żadną żywnością.

Garnki z powłoką teflonową

Garnki teflonowe są szczególnie polecane osobom, które gotują niskotłuszczowo. Należy jednak pamiętać, że są bardzo podatne na zarysowania, a ich uszkodzona powierzchnia może wytwarzać niebezpieczne substancje. Z tego względu zniszczony garnek teflonowy należy natychmiast wyrzucić.

Garnki z powłoką marmurową

Powłoki marmurowe zwykle nakładane są na garnki aluminiowe, aby uzyskać jeszcze lepsze właściwości i pozbyć się wad. Powłoka z marmuru sprawia, że garnki są znacznie trwalsze i odporne na uszkodzenia. W produktach pokrytych taką warstwą można nie tylko gotować, ale również dusić i smażyć na małej ilości tłuszczu. W naszym sklepie znajdziesz wyłącznie wysokiej jakości garnki marmurowe, pochodzące od znanych producentów, takich jak Kinghoff.

Czy garnki do zadań specjalnych istnieją? Przekonaj się sam!

Do garnków do zadań specjalnych z pewnością zaliczają się modele przeznaczone do gotowania na parze. Dzięki nim można w łatwy sposób przygotować zdrowe, lekkostrawne posiłki bez użycia tłuszczu. Ponadto żywność gotowana na parze nie traci składników odżywczych. Jeśli zastanawiasz się, gdzie możesz kupić garnek tego typu, wejdź w zakładkę garnki do gotowania na parze. Znajdziesz w niej modele z kilkoma wkładami, dzięki którym będziesz mógł szybko i łatwo ugotować zdrowy posiłek, używając wyłącznie jednego palnika. Innym typem garnków do zadań specjalnych są modele przeznaczone do gotowania mleka. Stosowane są one nie tylko w domach indywidualnych, ale również w restauracjach, kawiarniach i innych lokalach gastronomicznych. Dzięki nim można bardzo szybko ugotować mleko, nie martwiąc się o przypalenia. Dobre garnki do mleka znajdziesz w zakładce garnki do gotowania mleka. Znajdziesz w niej modele w różnych kolorach i rozmiarach, pochodzące od zaufanych producentów, takich jak Kinghoff czy Berlinger Haus.