Wczytuję dane...

Akcesoria silikonowe (63 wyników)

Silikonowe przybory kuchenne coraz częściej goszczą w naszych domach. Nic dziwnego, wygoda użytkowania i trwałość są tym, czego oczekujemy od tego typu artykułów. Jeżeli szukasz akcesoriów o wyjątkowo dobrym stosunku ceny do jakości, to dobrze trafiłeś – lista zalet silikonowych przyborów kuchennych jest długa i sprawia, że cieszą się one pozytywnymi opiniami klientów.

Łatwe użytkowanie, wygodne przechowywanie i łatwe czyszczenie

Czytaj więcej...

Silikonowe formy do ciast nie wymagają natłuszczania. Po upieczeniu bez trudu wyjmiesz z nich ciasto bez ryzyka przywierania ciasta do ścian formy. Ponadto po wyjęciu z piekarnika stygną bardzo szybko, z tego względu ryzyko poparzenia jest minimalne. Przechowywanie akcesoriów nigdy nie było tak łatwe! Elastyczność silikonu sprawia, że nie jesteś ograniczony kształtem danego artykułu, możesz nadać mu dowolną formę, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo miejsca w szafkach lub szufladach. Po rozłożeniu natomiast szybko wraca do pierwotnego kształtu. Z silikonowymi artykułami kuchennymi zapomnisz o uciążliwym szorowaniu, utrzymanie ich w czystości jest bardzo proste. Dzięki specyficznym właściwościom materiału, z jakiego zostały wykonane, produkty spożywcze do nich nie przywierają – z łatwością zmyjesz zabrudzenia, których na silikonie i tak pozostaje niewiele. Czyszczenie rogów również nie sprawi Ci kłopotów, ponieważ formy są miękkie, dzięki czemu bez trudu rozprostujesz wszelkie zagięcia.

Wyjątkowe zalety silikonowych artykułów kuchennych

Akcesoria te spełniają marzenia wielu amatorów gotowania o nierdzewnych i nietłukących się przyborach kuchennych. Silikon, z którego wykonane są oferowane akcesoria, sprawi, że będziesz mógł cieszyć się nimi przez długi czas. Tym co wyróżnia silikonowe przybory na tle innych, to także wyraziste kolory, które ożywią Twoją kuchnię i umilą codzienne gotowanie czy pieczenie. Ponadto silikon nie pochłania zapachów oraz nie zmienia smaku potraw, dzięki czemu przybory z niego wykonane są bardziej wszechstronne niż te z plastiku, drewna czy metalu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Silikon powstaje z połączenia krzemionki z tlenem, a podczas procesu jego produkcji nie używa się chemikaliów, dlatego też nie ma on negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Jest on także przyjazny dla ludzkiego organizmu, gdyż nie wchodzi w reakcję z jedzeniem, ani nie wydziela toksyn. Jego użytkowanie jest zatem w pełni bezpieczne. Najlepiej będzie, jeśli sam się przekonasz, jak wygodne w użytkowaniu mogą być silikonowe akcesoria kuchenne. Zestawy oraz pojedyncze sztuki kupisz w naszym sklepie. Szeroka gama kolorystyczna pozwoli Ci skomponować komplet w ulubionym stylu i dopasować je do wystroju kuchni.

Sortuj według: