Wczytuję dane...

Przybory kuchenne (177 wyników)

Przybory kuchenne to podstawowe wyposażenie każdej kuchni – zarówno w gospodarstwach domowych, jak i placówkach zajmujących się przygotowywaniem posiłków. Tego typu akcesoria wykorzystywane są na co dzień, dlatego muszą być wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i praktyczne, a jednocześnie powinny cieszyć oko i urozmaicać wystrój pomieszczenia. Warto zdecydować się na przybory utrzymane w jednym stylu – najczęściej wybiera się drewniane lub wykonane ze stali nierdzewnej.Czytaj więcej...

Drewniane przybory kuchenne kontra przybory ze stali nierdzewnej

Przybory kuchenne ze stali nierdzewnej to zazwyczaj wybór właścicieli lokalów gastronomicznych oraz osób prywatnych ceniących sobie uniwersalność, praktyczność oraz elegancję. Takie akcesoria idealnie dopasują się bowiem do każdego wnętrza, zwłaszcza nowoczesnego. Są bardziej wytrzymałe niż przybory drewniane, nie brudzą się, nie odkształcają i nie pochłaniają zapachów pochodzących z artykułów spożywczych. Stal nierdzewna charakteryzuje się odpornością na bardzo wysokie temperatury, wskutek czego nie wchodzi w interakcje z substancjami chemicznymi zawartymi w produktach spożywczych. Z kolei drewniane przybory kuchenne to klasyczne rozwiązanie, po które sięgają osoby ceniące sobie tradycję oraz ciepłe, rodzinne wnętrza. Takie akcesoria sprawiają, że kuchnia staje się wizualnie „bardziej przyjazna”. Drewno było wykorzystywane  do produkcji akcesoriów kuchennych od bardzo dawna, dlatego dzisiaj wielu osobom kojarzy się z dawnymi przytulnymi, babcinymi kuchniami. Niektórzy twierdzą, że dania smakują zupełnie inaczej, gdy są przyrządzanie przy pomocy takich przyborów. Niestety, drewno w kuchni posiada swoje wady – może pochłaniać zapachy, nie toleruje długotrwałego moczenia w wodzie i musi zostać umyte w krótkim czasie po użyciu – w innym razie może dojść np. do powstania przebarwień. Za to drewniane przybory świetnie sprawdzają się w połączeniu z patelniami i garnkami teflonowymi, ponieważ nie niszczą ich powierzchni.

Jakie przybory kuchenne wybrać?

Ostateczna decyzja powinna zależeć od indywidualnych preferencji – najczęściej kierujemy się względami estetycznymi, a każdy z nas lubi coś innego. Warto jednak wziąć pod uwagę również aspekty praktyczne, cenę oraz opinie innych użytkowników, które często pomagają dokonać odpowiedniego wyboru. Dobry sklep posiadający w asortymencie przybory kuchenne powinien oferować wybór różnych ich rodzajów, dzięki czemu, mając porównanie, łatwiej dokonać zakupu. Warto pamiętać, że jeśli odpowiednio dbamy o swoje przybory kuchenne, posłużą nam one przez wiele, wiele lat – bez względu na tworzywo, z którego je wykonano. 

Sortuj według: