Wczytuję dane...

Woki (30 wyników)

Oglądając filmy dokumentalne o Azji, można się natknąć na kucharzy, którzy szybko i precyzyjnie przygotowują swoje rodzime potrawy. Do większości z tych dań używają specjalnie stworzonej patelni typu wok. Te głębokie naczynia o dużej średnicy są przeznaczone do smażenia potraw w ruchu. W ten sposób można bardzo szybko usmażyć cienko pokrojone kawałki mięsa lub warzyw. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować nie tylko znane azjatyckie potrawy, takie jak japoński udon, pad thai lub stir fry, ale też różnego rodzaju włoskie makarony lub risotto. To uniwersalna patelnia, dzięki któremu gotowanie sprawi Ci dużą frajdę. Swoją wielozadaniowość zawdzięczają temu, że można je wykorzystać na wiele sposobów: do smażenia szybkiego (tzw. stir fry), na głębokim tłuszczu, duszenia, pieczenia lub nawet gotowania zwykłego czy na parze. Jedna patelnia, a tak wiele możliwości! Pokochają ją miłośnicy kuchni wschodniej, tradycyjnej oraz wegetariańskiej.  Co prawda woki są najbardziej popularne w Chinach, ale doceniają je również kucharze z Japonii, Wietnamu oraz Tajlandii. Jedną z ich największych zalet jest to, że nie wymagają stosowania dużej ilości tłuszczu. Wystarczy odrobina ulubionego oleju do przygotowania porcji dla kilku osób. Czytaj więcej...

Wysokiej jakości patelnie woki

Dzięki swojej specyfikacji, tego typu patelnie pozwalają na przygotowanie wielu szybkich dań. Krótki czas smażenia sprawia, że potrawy zachowują do końca wszystkie składniki odżywcze. Tradycyjne azjatyckie woki są kute ze stali węglowej lub żeliwa, dlatego można je wykorzystywać przez wiele lat bez obawy o zniszczenia. Nowoczesne alternatywy są najczęściej tworzone z aluminium lub stali nierdzewnej. Dodatkowo wymagają pokrycia specjalną powłoką, która zapobiega przywieraniu składników do naczynia. Woki o klasycznym kształcie stożka spełnią swoją funkcję jedynie na kuchenkach gazowych, które posiadają specjalny pierścień stabilizujący, aby utrzymać patelnię w pionowej pozycji. Większość nowych modeli ma spłaszczone dno, dzięki czemu można z nich korzystać nawet na płycie indukcyjnej.

Patelnie woki wykonane z wysokiej jakości materiałów

Nasz sklep posiada w ofercie jedne z najlepszych woków, które są trwałe i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Spraw prezent sobie lub swoim najbliższym i zdecyduj się na zakup patelni, która sprawi, że poznasz nowe smaki i rozwiniesz się kulinarnie. Warto się zaopatrzyć w takie naczynia, których cena idzie w parze z jakością. Odpowiednio użytkowany oraz czyszczony wok będzie służył przez długie lata i ciągle wyglądał jak nowy. 

Sortuj według: