Wczytuję dane...

Noże i akcesoria (158 wyników)

Według opinii wielu szefów kuchni noże to jedne z najważniejszych akcesoriów w kuchni. Bez nich żadna potrawa by nie powstała, ponieważ to zazwyczaj one mają pierwszy kontakt z jakimikolwiek produktami, zanim zostaną poddane dalszej obróbce. Wybór odpowiednich noży umożliwia szybkie, komfortowe oraz precyzyjne przygotowanie elementów każdego dania, dlatego powinien być przemyślany.

Czytaj więcej

Jak wybrać odpowiednie noże kuchenne?

Aby wybrać najlepsze noże kuchenne, najpierw warto się zastanowić, do czego mają służyć. Na rynku wybór ostrzy do różnego zastosowania jest ogromny i dzieli się je według produktów oraz czynności, do których zostały przeznaczone. Z tego względu można znaleźć noże do mięsa, chleba, sera, pizzy, owoców i warzyw, ryb, steków czy pomidorów. Istnieją także ostrza, za pomocą których się szatkuje, kroi, filetuje, obiera czy trybuje.

Dobre noże kuchenne są wykonane z odpornych na czynniki zewnętrzne materiałów. Muszą opierać się działaniu bardzo niskich i wysokich temperatur, kwasów, twardych produktów czy wody, aby działały jak najdłużej. Wytrzymałe tworzywa sprawiają, że noże nie korodują tak szybko, nie tępią się oraz bez problemu tną każdy produkt.

Niektóre modele noży wymagają specjalnego traktowania - oliwienia, ręcznego mycia czy natychmiastowego wycierania z wszelkiej wilgoci. Stanowią doskonałe narzędzia, jednak tylko wtedy, gdy właściciel odpowiednio o nie zadba.

Noże kuchenne i akcesoria

W naszym sklepie prezentujemy całą kategorię poświęconą różnego rodzaju nożom i akcesoriom do nich, które są niezbędne w każdej kuchni. Ogromna gama kolorystyczna, duży wybór rodzajów, rozmiarów i kształtów sprawiają, że znajdziesz tu wszystkie modele, jakie potrzebujesz. Wśród nich oferujemy egzemplarze przeznaczone do krojenia pizzy, chleba lub sera, do obierania, filetowania, porcjowania, uniwersalne, szefa kuchni albo całe zestawy noży kuchennych. Poszczególne modele wykonane są z granitu lub stali nierdzewnej.

Ponadto prezentujemy tu takie akcesoria, jak listwy magnetyczne do przyczepiania noży, ostrzałki, stojaki, bloki z marmurową powłoką lub wykonane z drewna. Listwy, bloki i stojaki, które można kupić w zestawie lub osobno, zapewniają porządek, a także ułatwiają znalezienie potrzebnego ostrza. Natomiast ostrzałki pomagają utrzymać noże zawsze gotowe do pracy.

Noże zawierają powłoki nieprzywierające, które ułatwiają odklejenie się produktów od ostrza. Posiadają także ergonomiczne uchwyty zapobiegające wyślizgnięciu się oraz zapewniają stabilny chwyt. Dzięki zastosowanym materiałom noże nie pokrywają się rdzą, nie pokrywają się mało estetycznymi plamami po produktach oraz rzadko się tępią. Co ważne, nie pozostawiają posmaku metalu w potrawach, który sprawia, że dania często stają się niejadalne.

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór noży kuchennych i akcesoriów do nich w atrakcyjnych cenach. Zapoznaj się bliżej z prezentowanymi produktami, by wybrać te, które idealnie dopasują się do Twoich potrzeb.

Sortuj według: