Wczytuję dane...
Rękawica czy łapka kuchenna - sprawdź jakie są ich wady i zalety

Rękawica czy łapka kuchenna - sprawdź jakie są ich wady i zalety

rękawica kuchenna

Praktycznie każdy człowiek spędza w kuchni mniej lub więcej czasu. Regularne gotowanie to nie tylko konieczność związana z zaspokojeniem głodu, ale także kreatywne zajęcie. Wiąże się często z obróbką produktów za pomocą wysokiej temperatury, co przez nieuwagę może owocować poparzeniami, na przykład przy przenoszeniu garnka czy wyjmowaniu blachy z piekarnika. Oczywiście, można się przed tym skutecznie zabezpieczyć - rozwiązaniem są łapka i rękawica kuchenna. Która jednak będzie lepszą opcją i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Łapka i rękawica kuchenna

Łapka i rękawica kuchenna to popularne akcesoria, które można spotkać praktycznie w każdej kuchni. Służą przede wszystkim do ochrony skóry przed oparzeniami, na przykład podczas przenoszenia gorących naczyń. Posiadają zarówno wady, jak i zalety, dlatego to im postanowiliśmy poświęcić niniejszy tekst.

Zanim porównamy łapki i rękawice, warto pochylić się nad materiałem, z którego akcesorium powinno być wykonane. Zdecydowanie najpopularniejsze są modele materiałowe, ponieważ dość dobrze chronią przed gorącem, a poza tym nieraz zaskakują estetycznym wzornictwem.

Jednak ostatnimi czasy bardzo popularne są też silikonowe akcesoria do kuchni, które bardzo łatwo się czyści, są antypoślizgowe i przy okazji niedrogie. To tworzywo cechuje się dobrą rozpiętością odporności na temperatury (-40 do +230°C). Dzięki temu sprawdzają się nie tylko przy przenoszeniu gorących garnków, ale też porządkowaniu zamrażarki.

Łapka kuchenna

Łapka kuchenna ma często kwadratowy kształt (o ile wykonano ją z tkaniny) i jest doceniana przede wszystkim za poręczność. Można ją także zastosować jako podkładkę pod gorący garnek w obawie przed uszkodzeniem np. blatu kuchennego. Nie stanowi jednak najlepszego rozwiązania przy wyciąganiu blach czy brytfanny, ponieważ nie chroni przedramienia. Łapce łatwiej jest także wysunąć się z trzymającej ją dłoni, ponieważ nie obejmuje ręki w całości, a jedynie jej wnętrze.

Rękawica kuchenna

Rękawica jest dłuższa, dlatego świetnie sprawdzi się przy wyciąganiu jedzenia z piekarnika. Miejsce na kciuk zapewnia dodatkową poręczność. Z drugiej strony zajmuje więcej miejsca, jednak nie powinno to być sporym problemem.

Materiałowe i silikonowe akcesoria do kuchni

Ciężko zdecydować, co wybrać. Łapka i rękawica do kuchni sprawdzają się lepiej lub gorzej podczas zróżnicowanych zadań, dlatego najwygodniejszym pomysłem jest zakup obu akcesoriów. Nie są to produkty drogie, czasami można je też znaleźć w komplecie. Zachęcamy serdecznie do skorzystania z oferty naszego sklepu!

Polecane produkty z naszego sklepu: