Wczytuję dane...
Jaki termos w góry?

Jaki termos w góry?

termos w górach - jaki zabrać?

Właściwe wyposażenie jest bardzo ważne w przypadku górskich wycieczek. Dzięki niemu można zadbać o wszystkie aspekty takiej wyprawy, co ma bardzo duże znaczenie, jeśli zależy nam przede wszystkim na relaksującym aktywnym wypoczynku bez żadnych niepotrzebnych komplikacji. Warto więc zadać sobie pytanie, jaki termos w góry warto zabrać, ponieważ jest to zdecydowanie jedno z najważniejszych zadań przed rozpoczęciem górskiej wycieczki. Poniżej podpowiadamy, o czym należy pamiętać, wybierając dobry termos turystyczny.

Jaki powinien być dobry termos turystyczny?

Nie da się w ogóle myśleć o wyprawie górskiej lub trekkingowej bez zadbania o odpowiednie nawodnienie. To kluczowa kwestia przy wzmożonym wysiłku fizycznym, a wycieczki piesze z pewnością zaliczają się do tej kategorii, szczególnie przy dość wymagającej rzeźbie terenu. Warto zatem odpowiednio wcześniej pomyśleć o tym, jaki termos turystyczny na długich trasach sprawdza się najlepiej. Jego dobór powinien być oparty przede wszystkim na indywidualnych preferencjach oraz potrzebach. W ramach tych kryteriów wyróżnić można przede wszystkim wagę pojemnika. Dobry termos turystyczny może być zarówno bardzo lekki, jak i nieco cięższy - wszystko zależy od możliwości danego wycieczkowicza. W przypadku dzieci doskonale sprawdzają się lekkie bidony turystyczne, których noszenie w bagażu trekkingowym nie sprawia żadnego problemu. Co więcej, tego typu produkty zachęcają swoimi kolorowymi dodatkami, co jeszcze bardziej zachęca do dbania o właściwe nawodnienie na całej długości trasy.

Ile trzyma termos?

To kolejne z ważnych pytań, jakie muszą paść przed znalezieniem dobrego termosu turystycznego. Oczywiście odpowiedź jest ściśle uzależniona od wybranego rodzaju, ponieważ to, ile trzyma termos warunkowane jest przez rodzaj materiału. Naturalnie nieco cięższe termosy będą w stanie utrzymać odpowiednią temperaturę dłużej, niż lżejsze propozycje. To, ile trzyma termos, najłatwiej jest wyjaśnić na konkretnym przykładzie jednego z najpopularniejszych obecnie modeli termosów turystycznych. Zazwyczaj tego typu produkty utrzymują ciepło do 6 godzin - jest to zatem optymalny czas, nawet w przypadku długich wycieczek górskich. Dzięki takiemu wyposażeniu można więc zdobywać nowe tereny, bez obaw o to, że w którymś momencie nagle zabraknie ciepłego napoju. Dobry termos turystyczny jest poręczny i kompaktowy, a jednocześnie doskonale spełnia swoją funkcję przez długi czas.

Polecane produkty z naszego sklepu: 

termos stalowytermos kinghoffkubek termiczny belinger