Zupa pieczarkowa to popularne danie obiadowe na polskich stołach. Esencjonalny wywar, podsmażone na maśle pieczarki w dużej ilości oraz dodatek suszonych grzybów to elementy, które sprawiają, że ten prosty przepis na zupę pieczarkową daje niebanalne efekty smakowe, które doceniają zarówno dorośli, jak i dzieci.
Ugotowanie naprawdę dobrej i esencjonalnej zupy wcale nie musi być trudne. Żeby jednak uniknąć po drodze nieprzyjemności, a sam proces był przyjemny, warto posiadać niezawodny garnek, który nagrzewa się sprawnie i długo utrzymuje ciepło, a ponadto umożliwia zastosowanie mniejszej ilości tłuszczu, co sprawia, że zupa jest zdrowsza.
W zależności od tego, ile zupy będziemy gotować, potrzebny nam będzie garnek o konkretnym rozmiarze. Na niewielką jej ilość wystarczy garnek o pojemności około 2 litrów. Potrzeby większej rodziny najlepiej zaspokoi natomiast naczynie o pojemności 3 litrów. Warto, aby był dobrej jakości i wykonany z solidnych materiałów. Takie garnki znajdziemy w asortymencie sklepu e-kuchcikowo.pl.
Przygotowanie zupy zaczynamy od zalania gorącą wodą suszonych grzybów, najlepiej na kilka godzin przed gotowaniem. Na patelni rozgrzewamy masło i smażymy na niej pokrojoną drobno cebulę oraz pieczarki pokrojone w plasterki aż do momentu, gdy będą rumiane, a cebula – szklista. Marchewkę, pietruszkę i seler obieramy, a następnie kroimy w kostkę. Pora kroimy na cienkie plasterki.
Do garnka wlewamy bulion lub wodę, dodajemy warzywa oraz ziele angielskie i liście laurowe, doprowadzamy całość do wrzenia i gotujemy do miękkości warzyw, czyli około pół godziny. Po tym czasie dodajemy suszone grzyby wraz z wodą, którą były zalane, pieczarki oraz obrane i pokrojone ziemniaki i gotujemy do tego czasu, aż będą one miękkie. Po zakończeniu gotowania dodajemy koperek. I gotowe!
Ten prosty przepis na dobrą zupę pieczarkową daje świetne rezultaty i zawsze się udaje, niezależnie od naszych umiejętności kulinarnych czy doświadczenia w kuchni. Możemy ją do smaku zabielić śmietanką 12%, aby jeszcze bardziej podkręcić jej smak, który już i tak jest wyrazisty i zapada w pamięć.