Wczytuję dane...
Łatwy przepis na proste naleśniki

Łatwy przepis na proste naleśniki

naleśniki - prosty sposób na przygotowanie Dzięki skorzystaniu z naszych rad nauczysz się robić niezwykle smaczne naleśniki. Jeżeli chcesz poczuć się jak prawdziwy Francuz w trakcie ich przygotowywania, to koniecznie wyposaż się w patelnię przeznaczoną do smażenia naleśników.

Prosty przepis na najlepsze naleśniki - składniki, które będą Ci potrzebne

Do przygotowania naleśników będziesz potrzebować zaledwie kilku składników. Dzięki wykorzystaniu specjalnej patelni naleśniki będziesz robić szybko, a także każdy z nich wyjdzie Ci w perfekcyjnym kształcie.

Składniki:

  • Mąka, na przykład pszenna - 1 szklanka
  • Mleko, 3,2% - 1 szklanka
  • Jajka - 2 sztuki
  • Woda, może być gazowana lub zwykła - 0,5 szklanki
  • Masło - 2 łyżki
  • Sól - 0,5 łyżeczki

Łatwy przepis na naleśniki - przygotowanie

Przygotowanie naleśników należy zacząć od zrobienia ciasta. Wyciągnij sporych rozmiarów miskę. Wsyp do niej najpierw jedną szklankę mąki pszennej. Następnie w środku wydrąż mały dołek - tam zbij jajka, a także dodaj mleko, wodę oraz sól. Wykorzystanie wody gazowanej sprawi, że naleśniki będą miały niezwykle przyjemną konsystencję. W międzyczasie pamiętaj o tym, by roztopić masło, które dodasz, gdy reszta składników będzie już dokładnie zmiksowana. Masłem można też smarować powierzchnię patelni przed smażeniem każdej porcji, ale dodanie tłuszczu do ciasta na pewno zaoszczędzi Ci trochę czasu. Rozgrzej patelnię. Wylewaj na nią niewielkie ilości ciasta, które następnie równomiernie rozprowadź. Naleśnik przewróć na drugą stronę po około minucie/dwóch, zależnie od ilości wykorzystanego ciasta.

PATELNIA DO NALEŚNIKÓW 26 CM Z POWŁOKĄ TEFLONOWĄ KINGHOFF KH-3861

Prosty przepis na dobre naleśniki - podsumowanie

Jak widzisz, przygotowanie naleśników jest niezwykle proste. Pamiętaj o tym, że w kuchni warto eksperymentować, więc gotowe naleśniki możesz jeść z różnego rodzaju dodatkami. W lecie świetnie sprawdzą się one, chociażby ze świeżymi owocami. Jeżeli lubisz słone i ostre smaki, to być może warto spróbować przygotować naleśnik po meksykańsku? Mamy nadzieję, że przydał Ci się nasz przepis. Jeżeli chcesz poznać więcej prostych w przygotowaniu, a zarazem pysznych dań to zachęcamy Cię do zapoznania się z resztą treści, które znajdują się na naszym blogu.